Kilka dobrych rad

Ponad 2,6 miliona osób odwiedza OLX codziennie i około 300 tysięcy wejść na ogłaszamy24. Każdego dnia kupujący i sprzedający dokonują tysiące transakcji online. To przyciąga oszustów. Większość oszustw i prób oszustw można uniknąć, przestrzegając podstawowych zasad:

1. Upewnij się, że jesteś na stronie mdeal.pl . Oszuści zwykle prpróbują przekierować użytkowników do fałszywych stron serwisów.

2. Uważaj na zbyt kuszące oferty. Jeśli cena wydaje ci się bardzo niska, posłuchaj swojej intuicji - możesz trafić na podróbkę lub bardzo niską jakość.

3. Nie podawaj swoich danych osobowych , numeru konta bankowego, kody sms itp. Jeśli ktoś próbuje Cię przekonać - jest to pierwszy znak, że masz do czynienia z nieuczciwym kupującym lub sprzedającym. Ponadto pracownicy mDeal nigdy nie skontaktują się z tobą w celu uzyskania twoich danych osobowych.

4. Spotykaj się ze swoim kontrahentem osobiście w bezpiecznym miejscu. Ta metoda przeprowadzenia transakcji minimalizuje ryzyko oszustwa, bo zawsze możesz sprawdzić jakość towaru, jego stan itp.

5. Zachowaj ostrożność podczas przeprowadzania transakcji z sprzedającymi bez pozytywnych opinii. Sprzedający zwykle bardzo cenią swoją reputację, dlatego zachowują się uczciwie.