Nie daj się oszukać - zabezpiecz swoje transakcje!

Każdy sprzedający na mDeal, musi przejść przez weryfikację. Każdego dnia reagujemy na zgłoszenia użytkowników, monitorujemy aktywność na stronie i podejmujemy niezbędne działania, by każda transakcja przebiegła szybko i bezproblemowo.

Niestety, notujemy niekiedy próby ataku i nieautoryzowanych logowań do kont sprzedających. Dlatego też zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższymi radami, dzięki którym będziesz bezpieczniejszy!


Najważniejsze zasady bezpieczeństwa:

1. Wymieniaj wiadomości ze sprzedającymi wyłącznie z poziomu platformy mDeal. Wymienianie wiadomości przez Whatsapp, adres e-mail podany przez sprzedającego i inne kanały komunikacji zwiększa ryzyko oszustwa.

2. Dokładnie sprawdzaj dane transakcyjne przed dokonaniem płatności.

3. Płać tylko i wyłącznie przez płatności mDeal (przeprowadzając transakcje poza serwisem mDeal nie masz gwarancji bezpieczeństwa twojej płatności, nawet gdy sprzedający ma dobre opinie).


Dodatkowe ważne informacje:

1. Zwróć uwagę na nadawcę maili - mDeal zawsze wysyła wiadomości z domeny mdeal.pl.

2. Nigdy nie wysyłaj skanu swojego dowodu osobistego, zdjęcia selfie, ani innych dokumentów zawierających Twoje dane kontrahentowi. Takie dokumenty nie są potrzebne do przeprowadzenia transakcji.

3. Nigdy nie udostępniaj swoich danych do logowania osobom trzecim i nigdy nie wyłączaj dwuskładnikowego logowania do konta na mDeal.

Dodatkowo, w ciągu najbliższych miesięcy w znacznym stopniu zwiększymy bezpieczeństwo transakcji, wdrażając nowe, ważne funkcjonalności.


Nie jesteś sam!

Na koniec najważniejsza rada - jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Jeżeli masz wątpliwość co do rzetelności sprzedającego - napisz do nas, udzielimy Ci wszelkich dostępnych nam informacji i pomocy, aby jak najlepiej zabezpieczyć transakcję.